Kosmetologia

Opis kierunku

Instytut  Spraw Społecznych
Kierunek Kosmetologia
Zakład Kosmetologii
Kierownik Zakładu 

mgr Magdalena Mielniczuk-Goncalves

e-mail: m.mielniczuk-goncalves@pans-koszalin.pl

 

Opiekun Praktyk Zawodowych
mgr Magdalena Mielniczuk-Goncalves

e-mail: m.mielniczuk-goncalves@pans-koszalin.pl

 

Studia pierwszego stopnia na kierunku Kosmetologia trwają 3 lata  (6 semestrów).

Mają profil praktyczny – kształcą umiejętności zawodowe i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego  licencjata.

 

Studenci mają do wyboru zajęcia z zakresu:

  •  modelowania ciała
  • kosmetologii naturalnej.

Kosmetologia jest nowym kierunkiem studiów, rozwijającym się w ostatnich latach bardzo szeroko. Prognozy rozwoju opieki medycznej wskazują, że zaczyna ona odgrywać coraz większą rolę we współczesnym społeczeństwie. Zachodzi więc konieczność dobrego kształcenia kosmetologów. Celem kształcenia jest przygotowanie specjalistów  w zakresie kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i estetycznej.

 

Absolwent studiów pierwszego stopnia:

  • potrafi prawidłowo odczytać skład kosmetyku i ustalić jego zastosowanie,
  • posiada umiejętność planowania zabiegu kosmetycznego i stosowania kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem,
  • odbył praktykę w gabinecie kosmetycznym w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, korekcyjnej i upiększającej,
  • może współpracować z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo,
  • ma możliwość podjęcia pracy w gabinecie kosmetycznym o pełnym zakresie usług,
  • ma możliwość  podjęcia studiów drugiego stopnia.

 

Wybrane przedmioty w 3-letnim toku studiów licencjackich:

  • Estetyka
  • Kosmetologia pielęgnacyjna
  • Kosmetologia upiększająca
  • Specjalistyczne zabiegi na ciało
  • Odnowa biologiczna
  • Dermatologia kosmetyczna
  • Kształtowanie sylwetki i postawy ciała
  • Techniki masażu w modelowaniu ciała
  • Zastosowanie ziół w kosmetologii
  • Zasady prawidłowego żywienia i dietetyki.

Prezentacja kierunku Kosmetologia


Rok akademicki 2024/2025


Studentki na Targach Kosmetologii

W dn. 16-17.11.2024r. studentki kierunku #Kosmetologia PANS w Koszalinie brały udział w 47. Kongresie i Targi LNE w Krakowie. W trakcie wydarzenia mogły wysłuchać szeregu wykładów z zakresu pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, podologii, wizażu, stylizacji paznokci, stylizacji oprawy oka i z podstaw przedsiębiorczości w branży beauty, a także zgłębiały swoją wiedzę poprzez udział w prezentacjach, wykładach, panelach dyskusyjnych oraz warsztatach tematycznych.

Na stoiskach wiodących producentów aparatury kosmetycznej i medycznej zapoznały się z najnowszymi trendami i technologiami, mogły również skorzystać z zabiegów. Szeroko omówiona została kwestia zastosowania AI w gabinecie kosmetologicznym.

Udział w Kongresie był znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu problematyki kosmetologii holistycznej i stanów zapalnych skóry oraz poznania najnowszych trendów w kosmetologii, a także perspektyw rozwoju zawodowego.

Wyjazd był finansowany ze środków Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości.


Warsztaty kobido

Studentki 2 i 3 roku #Kosmetologia PANS w Koszalinie po raz kolejny wzięły udział w szkoleniu zgłębiając techniki masażu Kobido pod kierunkiem Pani Felicja Szałapska w ramach programu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości 2024. Masaż kobido należy do starożytnych technik masażu twarzy, często nazywany japońskim liftingiem twarzy. Umiejętność wykonywania tego rodzaju zabiegu jest niezwykle cenna i przydatna na rynku usług beauty. Każda ze studentek otrzymała certyfikat ukończenia warsztatów.


Rok akademicki 2023/2024


Sympozjum kosmetologiczne

W dniu 22.05.2024r. w PWSZ w Koszalinie odbyło się w sympozjum kosmetologiczne pod patronatem prestiżowej marki Lovely Cosmetics i Fenice. Tematem tego wydarzenia było INNOWACYJNE ZASTOSOWANIE PEELINGÓW CHEMICZNYCH ORAZ STYMULACJA RECEPTORÓW SKÓRY ZA POMOCĄ FLUORESCENT LIGHT ENERGY.

Studenci i kosmetolodzy zgłębiali wiedzę z zakresu nowoczesnych peelingów i zabiegów opartych  o najnowsze badania i technologie w dziedzinie kosmetologii, dermatologii i medycyny estetycznej.  Uczestnicy spotkania mieli  okazję poznać zabieg PRX- 33 oraz peeling  YELLOW PEEL.

Elementem sympozjum był również pokaz profesjonalnych zabiegów przeprowadzonych przez mgr Monikę Michałowską, która podzieliła się swoim doświadczeniem i przekazała cenną wiedzę praktyczną. Zaprezentowała specjalistyczny zabieg  odbudowujący barierę hydrolipidową  HYRA WEAR oraz zabieg z wykorzystaniem niebieskiej diody LED FLUORESCENT LIGHT ENERGY. Była to doskonała okazja do obserwowania praktycznego podejścia do innowacyjnych zabiegów oraz poznania nowych technik pracy.

Wydarzenie zgromadziło liczne grono studenckie, jak i profesjonalistów z naszego miasta.

Bardzo dziękujemy Pani Klaudii Antkiewicz za możliwość organizacji tego wydarzenia, a uczestnikom z przybycie.


Zajęcia studentek 1 roku "Historia kosmetologii"

Studentki 1 roku #kosmetologia PWSZ w Koszalinie na zajęciach z przedmiotu „Historia kosmetologii” z mgr Dominiką Szyszką odwzorowały postaci ze starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu.

​Dbałość o ciało i poprawianie urody to nie jest wynalazek naszych czasów... Zabiegi kosmetyczne rozwinęły się wraz z początkami ludzkiej kultury. Przez długi czas kosmetyka była częścią medycyny, ale zawsze miała ten sam cel: służyła i służy pielęgnacji i upiększaniu skóry twarzy i ciała.

Historia kosmetologii rozpoczęła się od 3000 roku p.n.e. w Egipcie, gdzie przywiązywano dużą wagę do wyglądu zewnętrznego człowieka i pielęgnacji ciała.

Dużą uwagę przywiązywano do makijażu oczu. Kontur powieki górnej i dolnej obrysowywano czarnym ołówkiem, a środkową jej część malowano zieloną farbą. Rzęsy przyciemniano oraz usztywniano preparatem z sadzy, oliwy i białka. Brwi golono, a następnie malowano ich nowy kształt.

Do malowania ust używali ochry – pomarańczowego lub jaskrawo czerwonego barwnika. Twarz z kolei malowano jasną ochrą, natomiast do barwienia policzków stosowano liście henny.

Na makijaż kobiet składało się wiele barw. Oczy i usta malowano podobnie jak w Egipcie (powieki ciemno czarnym węglem, usta z kolei pomadkami z wosku, a policzki na różowo).

Starożytny Rzym to czas kiedy higiena ciała była najważniejsza czego dowodem były łaźnie rzymskie tzw. termy, które były centrami higieny.

Makijaż obejmował tylko te części ciała, które wystawiane były na widok, a więc ramiona, które malowano na biało. Usta i policzki malowano na kolor czerwony, rzęsy i powieki z kolei na czarno. Ideałem piękna były jasne włosy. W celu ich rozjaśnienia przebywano więc długo na słońcu. Rzymianie posypywali włosy sproszkowanym złotem, aby mogły wydawać się jaśniejsze.

Starożytni traktowali kosmetykę jako część medycyny. Miała służyć pielęgnacji, odnowie i udoskonalaniu piękna ludzkiego ciała. Starożytna kosmetologia stała się podstawą do rozwoju nowożytnej medycyny i kosmetologii.

#HistoriaKosmetolologii #makijaż #higiena #zdrowie


Zajęcia praktyczne - "ABC młodej skóry"

Młodzież z Zespół Szkół nr 8 w Koszalinie miała okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach z zakresu „ABC pielęgnacji młodej skóry” przygotowanych przez wykładowczynię i studentki 3 roku kierunku #Kosmetologia PWSZ w Koszalinie.

Głównym punktem spotkania był wykład, pokaz i informacje dotyczące właściwej pielęgnacji młodej skóry twarzy. ​Podczas zajęć uczestnicy mieli możliwość komputerowego badania skóry i analizy kondycji swojej cery. Nie zabrakło również fachowych porad i wskazówek doświadczonej wykładowczyni kierunku #kosmetologia mgr Magdalena Mielniczuk-Goncalves.

Uczniowie brali udział w pokazie zabiegu oxybrazji i peelingu grawitacyjnego.

Spotkanie dostarczyło młodzieży praktycznej wiedzy i zainspirowało do właściwej pielęgnacji skóry.

Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie, które przyczyni się do rozwijania pasji i zainteresowań związanych z kosmetologią.


Udział w Kongresie Kosmetologicznym LNE w Krakowie

W dniach 18-19.11.2023r. studentki II i III roku kierunku #kosmetologia PWSZ w Koszalinie brały udział w Kongresie Kosmetologicznym LNE, który odbywał się w Krakowie.
Studentki zgłębiały swoją wiedzę poprzez udział w prezentacjach, wykładach, panelach dyskusyjnych oraz warsztatach. Udział w Kongresie był znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu problematyki kosmetologii holistycznej i stanów zapalnych skóry oraz poznania najnowszych trendów w kosmetologii, a także perspektyw rozwoju zawodowego.
Wyjazd był finansowany z funduszy Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości.


Zajęcia pokazowe - „ABC pielęgnacji młodej skóry"

Młodzież z VI Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie miała okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach z zakresu „ABC pielęgnacji młodej skóry” przygotowanych przez wykładowczynie i studentki kierunku #Kosmetologia PWSZ w Koszalinie

Głównym punktem spotkania był wykład, pokaz i informacje dotyczące właściwej pielęgnacji młodej skóry twarzy.


Zajęcia praktyczne z automasażu

Studentki PWSZ w Koszalinie w nowoczesnych specjalistycznych pracowniach poznawały pod czujnym okiem p. Felicji Szałapskiej tajniki wykonania masażu balijskiego oraz antycellulitowego madero.

Masaż balijski to jedna z technik masażu wywodzących się z Indonezji, który oddziałuje relaksująco na cały organizm. W swojej metodyce łączy akupresurę, masaż, aromaterapię i refleksologię w celu pobudzenia krążenia i zmniejszenia napięcia mięśniowego.

Masaż antycellulitowy madero to technika wykorzystująca drewnienie narzędzia przypominające wałki przy udziale których możemy uzyskać redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu oraz wykonać drenaż całego ciała.

Wisienką na torcie była możliwość praktycznego wykonania masaży orientalnych przez nasze studentki.

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach środków z programu #DydaktycznaInicjatywaDoskonałości, którego beneficjentem po raz kolejny jest nasza Uczelnia.


Warsztaty z automasażu twarzy

Studentki kierunku #kosmetologia wzięły udział w warsztatach automasażu twarzy, które poprowadziła Felicja Szałapska, masażysta, trener i dietetyk sportowy. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach środków z programu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości, którego beneficjentem po raz kolejny jest nasza Uczelnia, a odbyły się w naszej nowej auli, z której jesteśmy bardzo dumni. 

Automasaż to ogromnie ważna część dbałości o utrzymanie twarzy, szyi i dekoltu w dobrej formie przez długie lata. To najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić dla Twojej twarzy.


Rok akademicki 2022/2023


Zajęcia praktyczne "Kosmetologia z elementami podologii"

Studentki III roku #kosmetologia PWSZ w Koszalinie na zajęciach praktycznych w ramach przedmiotu "Kosmetologia z elementami podologii" poznają zarówno wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umiejętności praktyczne.

#Podologia zajmują się diagnozowaniem oraz leczeniem zmian skórnych oraz płytki paznokciowej na stopach.

Do podologa najczęściej zgłaszającymi się osobami są diabetycy, osoby starsze, osoby borykające się z wrastającymi paznokciami, bolesnymi odciskami oraz nagniotkami.


Zajęcia praktyczne studentek 2 roku "Receptura kosmetyków"

Studentki 2 rok #Kosmetologia podczas zajęć praktycznych "Receptura kosmetyków" uczą się wykonywać:

  • kolorowe błyszczyki do ust
  • puder półtransparentny do twarzy oraz
  • sypkie cienie do powiek.

Recepturowanie kosmetyków polega na zaprojektowaniu kosmetyku (składu, działania, wyglądu) w oparciu o wybrane założenia, stworzenie prototypu, a następnie optymalizację stworzonego produktu, ale co ważne do profesjonalnego recepturowania należy najpierw poznać podstawy chemii i kosmetologii.


Zajęcia studentek 3 roku "Wizaż" - Makijaż kobiety dojrzałej

Zajęcia praktyczne „Wizażu z elementami stylizacji” studentek 3 roku #Kosmetologia PWSZ w Koszalinie to przede wszystkim praktyka. Dzięki uprzejmości Pań z Uniwersytetu III Wieku PWSZ w Koszalinie nasze przyszłe kosmetolożki miały okazję wykonać makijaż kobiety dojrzałej. Efekty same mówią za siebie :)


Zajęcia praktyczne studentek 3 roku "Podologia"

Studentki III roku kosmetologii  podczas zajęc z przedmiotu "Kosmetologia z elementami podologii" zapoznają się z diagnozowaniem oraz leczeniem zmian skórnych oraz płytki paznokciowej na stopach.

Do podologa najczęściej zgłaszającymi się osobami są diabetycy, osoby starsze, osoby borykające się z wrastającymi paznokciami, bolesnymi odciskami oraz nagniotkami. 


Zajęcia "Kosmetologia w Wellness i Spa"

Zajęcia na kierunku Kosmetologia to nie tylko zabiegi na twarz. Studentki 3 roku podczas zajęć praktycznych z modułu "Kosmetologia w Wellness i Spa" poznają tajniki masażu bambusami, stemplami oraz misami tybetańskim, które wprowadzają  w stan wyciszenia zarówno ciało, jak i umysł.

Na uwagę zasługuje masaż Shirodara. To olejowy masaż głowy, karku i barków w połączeniu z laniem ciepłego oleju na czoło.
Polecany dla osób zestresowanych, przepracowanych i prowadzących siedzący tryb życia. Wskazany przy bezsenności, depresji, migrenie, bólach głowy i karku, wypadaniu włosów, siwieniu oraz problemach z koncentracją. Jeden z najbardziej relaksacyjnych zabiegów. Wprowadza organizm w głęboki stan wyciszenia.


Dni otwarte PWSZ 2023

Prezentacja kierunku Kosmetologia  podczas Dni Otwartych PWSZ 


Zajęcia praktyczne "Zastosowanie ziół w kosmetologii"

Podczas zajęć praktycznych z mgr Danutą Dudziec-Liśniewską studentki 3 roku #kosmetologia poznają zastosowanie ziół w kosmetologii:

  • zastosowanie jemioły - kosmetyki z ekstraktami z jemioły przeznacza się do pielęgnacji cery problemowej. Dzięki właściwościom antyseptycznym sprzyjają skórze trądzikowej i łojotokowej, z podrażnieniami i stanami zapalnymi. Mają też działanie odświeżające.
  •  wykonanie maseczki glinkowo-pokrzywowej, której celem jest odżywienie i oczyszczenie skóry, połączone z łagodnym peelingiem. Glinka w połączeniu z ziołami jest bardzo delikatną formą peelingu mechanicznego, odpowiednią także dla bardzo delikatnej skóry.

    Zioła od wieków stosowane są w kosmetologii i medycynie naturalnej. Są źródłem wielu substancji aktywnych, które mają dobroczynny wpływ na skórę i włosy. Ziołowe surowce naturalne można wykorzystać w domowej pielęgnacji jako składnik kremów, maseczek, płukanek do włosów, szamponów, toników, czy okładów na ciało. Współczesna kosmetologia coraz częściej wykorzystuje potencjał ziół.

Zajęcia praktyczne "Kompleksowa kosmetyka twarzy"

Zajęcia studentek 3 roku w ramach zajęć praktycznych z "Kompleksowej kosmetyki twarzy" rozpoczęły się  od warsztatów z nowoczesnych urządzeń stosowanych w kosmetologii. W trakcie warsztatów Pani Aleksandra Rzepka z firmy M’onduniq Cosmetiques Professionnel zaprezentowała studentkom prace na urządzeniach: HIFU i radiofrekwencji mikroiglowej.


Świąteczne makijaże studentek 3 roku

Nie masz pomysłu na świąteczny bądź sylwestrowy makijaż?! Nic nie szkodzi studentki 3 roku kosmetologii przygotowały kilka propozycji.


Warsztaty „Nowe trendy i metody w stylizacji brwi i rzęs”

Studentki 1,2 i 3 roku #kosmetogia PWSZ w Koszalinie wzięły udział w praktycznych warsztatach pn. „Nowe trendy i metody w stylizacji brwi i rzęs. Praca linergistki”.

Przyszłe kosmetolożki poznały różne metody stosowane w stylizacji i koloryzacji brwi, techniki makijażu permanentnego, techniki wykonania architektury brwi w oparciu o idealne proporcje twarzy. Zapoznały się z technikami koloryzacji za pomocą farbki, henny i henny pudrowej oraz dowiedziały się o przeciwskazaniach do zabiegu. Podczas części praktycznej studentki poznały w teorii i praktyce procedurę wykonania laminacji brwi. Nabyły także umiejętności pracy na farbce do brwi.

Warsztaty zostały zorganizowane dzięki środkom pozyskanym z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki ”Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”. Serdecznie dziękujemy Pani POVE salon urody Marta Suwińska właścicielce firmy za przeprowadzenie warsztatów.


Studentki w Koszalińskim Parku Wodnym

W dniu 29.11.2022r. studentki III roku kosmetologii odwiedziły Małe Spa oraz saunarium mieszczące się w Koszalińskim Parku Wodnym. Studentki zapoznały się z pracą kosmetologa Spa, o której opowiedziała im Pani Kosmetolog Aleksandra Pawłowska (absolwentka PWSZ w Koszalinie na kierunku Kosmetologia). Podczas wizyty studentki zostały zapoznane z zabiegami Spa i masażami rytualnymi. Poznały procedury prawidłowego sanowania oraz funkcjonowanie łaźni parowej, kabiny infrared, sauny fińskiej, sauny ziołowej, groty lodowej. Przyszłe Panie kosmetolog miały zaprezentowany rytuał saunowy z wykorzystaniem olejków aromaterapeutycznych wykonany przez wyszkolonego sunamajstera p. Pawła. Wizyta ta odbyła się dzięki środkom pozyskanym z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. "Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości".


Zajęcia studentek 3 roku „Kosmetologia w Wellness i SPA”

W dniu 28.11.2022r. studentki 3 roku kosmetologii  w ramach zajęć praktycznych „Kosmetologia w Wellness i SPA” z mgr Lidia Sarapuk-Łycuś odwiedziły Strefa 3L w Koszalinie. Podczas wizyty studentki obserwowały oraz czynnie uczestniczyły w pokazie nowoczesnego treningu EMS oraz treningu obwodowego z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury, która wspomagają terapie antycellulitowe i redukujące tkankę tłuszczową oraz wpływa wzmacniająco na pracę mięśni. Podczas wizyty trener personalny p. Marcin Marczak wykonał i omówił pomiar masy ciała każdej ze studentek. Wizyta odbyła się dzięki środkom pozyskanym z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. "Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości".


Warsztaty szkoleniowe

Studentki 2 i 3 roku #kosmetologia PWSZ w Koszalinie wzięły udział w 2-dniowych warsztatach, podczas których miały możliwość nauczenia się zabiegu oxybrazji, infuzji tlenowej i oczyszczania wodorowego. Szkolenie przeprowadziła Pani Krystyna Niewójt przedstawicielka firmy Aycom Crris.


Zajęcia praktyczne studentek 2 roku

Zajęcia praktyczne na kierunku kosmetologia idą pełną parą. Studentki 2 roku w ramach zajęć z aparatury kosmetycznej u mgr Anety Żelisko zapoznały się z procedurą oraz praktycznie wykonały, zabieg oxybrazji, peelingu kawitacyjnego oraz mikrodemabrazji.


Zajęcia "Wizażu" studentek 3 roku

Dzięki finansowaniu z programu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości PWSZ w Koszalinie wyposażyła pracownie kosmetologii w nowe toaletki i lamy do wizażu.

To właśnie w nich Studentki III roku #kosmetologia nabywają nowe umiejętności na zajęciach „Wizażu z elementami stylizacji” u mgr Małgorzaty Krupy. Poznały zasady wykonania poprawnego makijażu dziennego oraz modelowały oczy za pomocą kępek rzęs. Wydawało się, że będzie to nie lada wyzwanie, ale jak na pierwszy raz studentki poradziły sobie znakomicie!


Zajęcia "Historia kosmetologii"

Studentki kierunku #Kosmetologia PWSZ w Koszalinie na zajęciach praktycznych zgłębiały kanony piękna starożytnego Egiptu: świat faraonów, piramid i Boga Słońca

Makijaż na twarzach faraonów posiadał nie tylko znaczenie estetyczne, ale i... magiczne, posiadali oni "czarodziejskie spojrzenie" . Zadaniem studentek było odtworzenie makijażu Kleopatry.

Prosimy o ocenę czy im się udało?

Z ciekawostek: To właśnie w starożytnym Egipt powstały pierwsze makijaże, co ciekawe: malowały się zarówno panie, jak i …panowie. Zadbana skóra i odpowiedni makijaż były dla Egipcjan m. in. wyrazem posiadanego statusu społecznego.


Rok akademicki 2021/2022


Zajęcia wizażu studentek 3 roku

Studentki 3 roku kosmetologii na zajęciach z wizażu z mgr Małgorzatą Krupą tworzą fantazyjne makijaże.

Na zajęciach z wizażu z elementami stylizacji studentki skupiają się głównie na makijażach użytkowych, jedynym przerywnikiem od tego typu makeupów był makijaż fantazyjny, który wykonywały w drugim semestrze.

Studentki zaczęły od makijażu dziennego, kolejno wykonywały  makijaże wieczorowe typu smoky, glow, makijaż glamour- z kreską i czerwonymi ustami, w kolejnym semestrze skupiły się na makijażu ślubnym - różnych jego wersjach. Cały czas doskonalą technikę modelowania twarzy, modelowania oka poprzez nakładanie cieni, blendowanie ich oraz doklejanie sztucznych rzęs.


Zajęcia praktyczne studentek 1 roku "Aromoterapia"

W ramach zajęć praktycznych  "Aromoterapia" z mgr Danutą Dudziec-Liśniewską studentki 1 roku wykonują  musujące  "kwiatki" do kąpieli ze skórką pomarańczową.

 


Wyjazd studyjny na targi kosmetyczne do Poznania

8 maja 2022r. studentki #KosmetologiaPWSZKoszalin wraz z wykładowcami: Panią R.Kaczmarek, D.Dudziec- Leśniewską, M. Mielniczuk-Gonçalves uczestniczyły w Targi LOOK i beautyVISION Targach Kosmetycznych w Poznaniu. Dzięki środkom z dydaktycznej inicjatywy doskonałości studentki wzięły udział w Kongresie Podologicznym, obserwowały mistrzostwa Nails Olimpic International oraz Mistrzostwach Polski w Makijażu Profesjonalnym. Podczas imprezy studentki zapoznały również się z asortymentem wiodących firm kosmetycznych w branży beauty.


Zajęcia praktyczne "Receptura kosmetyczna"

Zajęcia praktyczne studentek 2 roku Kosmetologii w ramach przedmiotu "Receptura kosmetyczna" z mgr Danutą Dudziec-Liśniewską to praktyczna umiejętność wykonywania leczniczych preparatów z ziół i roślin.

 

 


Wykład pt. „Możliwości pracy i rozwoju w zawodzie kosmetologa”

12.04.2022r. studentki kosmetologii wysłuchały wykładu pt.„Możliwości pracy i rozwoju w zawodzie kosmetologa” we współpracy z marką Estgen, specjalisty i szkoleniowca mgr Moniki Turowskiej, kosmetolog, wieloletni praktyk, specjalista w bioinżynierii tkankowej i biorewitalizacji skóry. 

Studentki dowiedziały się jak wygląda praca kosmetologa od kuchni i jakie mają możliwości rozwoju na dzisiejszym rynku pracy. Dziękujemy Pani Monice za dużą dawkę wiedzy poparta 10-letnią praktyką  pracy w  gabinecie kosmetologa. 


Zajęcia praktyczne - „Zastosowanie ziół w kosmetologii”

Studentki 3 roku #KosmetologiaPWSZwKoszalinie podczas zajęć praktycznych „Zastosowanie ziół w kosmetologii” z mgr Danutą Dudziec-Liśniewską uczą się sporządzać lecznicze preparaty z ziół i roślin.

Poznają zastosowanie ziół i preparatów w kosmetologii:

  • propolisu
  • orzecha włoskiego i miodu
  • dziurawca zwyczajnego
  • wykonują maści z oleju świętojańskiego i propolizat.

Ziołolecznictwo inaczej fitoterapia, fitofarmakologia zajmuje się wytwarzaniem leków ziołowych i preparatów z naturalnych bądź przetworzonych surowców uzyskiwanych z roślin leczniczych oraz ich stosowaniem w profilaktyce i terapii chorób.


Dni otwarte 2022


Zajęcia praktyczne - Aromaterapia

 Zajęcia praktyczne studenek 1 roku "Aromaterapia" z mgr Danutą Dudziec-Liśniewską
to poznawanie świata zmysłów i zapachów :)


Zajęcia praktyczne - Kosmetologia pielęgnacyjna "Henna brwi"

Zajęcia praktyczne studentek 1 roku "Kosmetologia pielegnacyjna"  i nauka wykonywania henny brwi z mgr Dominiką  Lewczuk


Zajęcia praktyczne z wizażu z elem. stylizacji

Od początku roku akademickiego studentki III roku kosmetologii na zajęciach wizażu z elem. stylizacji u mgr Małgorzaty Krupy nabyły nowe umiejętności w zakresie makijażu użytkowego. Ćwiczyły makijaże dzienne, okolicznościowe oraz modelowały oko doklejając kępki rzęs.  Przed nimi kolejne spotkania, na których będą udoskonalać nabyte umiejętności i poznawać kolejne tajniki makijażu 


Andrzejkowe makijaże studentek kosmetologii


Rok akademicki 2020/2021


Zajęcia praktyczne - obsługa aparatury kosmetycznej

Zajęcia praktyczne na kierunku kosmetologia to nauka obsługi aparatury kosmetycznej. Studentki uczą się wykonywać zabiegi z wykorzystaniem nowych technologii: oxybrazji, fali radiowej, snoforezy, mikrodermabrazji, mezoterapii


Webinar "Blaski i cienie stylizacji rzęs"

Zakład Kosmetologii serdecznie zaprasza na webinar online pt. " Blaski i cienie stylizacji rzęs”, który odbędzie się 8.01.2021r. w godz.9.00-11.00.  
Webinar prowadzić będą przedstawiciele firmy Maxlash Professional
, główni styliści: p. Kasia i p. Maciej, którzy  opowiedzą o poprawnym wykonaniu zabiegów stylizacji rzęs, najczęściej popełnianych błędach, konsekwencjach zbyt mocnych stylizacji, braku higieny, dłubania etc. Nie zabraknie dyskusji o cenach rynkowych, obsłudze klienta, typowych i nietypowych zachowaniach klientek i recepcie stylistek rzęs na sukces. Na koniec przygotowaliśmy dla Was sporo niespodzianek.

 

Firma Maxlash Professional, laureaci I miejsca plebiscytu „Orły Kształcenia” 2018 r., to autorzy metod stylizacji rzęs takich jak: jak Express, Pump Up Lash i Stay Long Mascara. Trenerzy prowadzą szkolenia z zakresu przedłużania i zagęszczania rzęs: 1:1. 2:1, 3:1, Russian, Volume, 2d-8d etc. Ich metody podbijają rynek wyprzedzając dotychczas stosowane rodzaje podkręcania i stylizacji rzęs. W wyjątkowy sposób motywują, zwiększają pewność i poczucie własnej wartości setkom kobiet w Polsce.


Zajęcia z wizażu - mgr Katarzyna Tylman


Zajęcia praktyczne - Wizaż


Zajęcia praktyczne - Kosmetologia pielęgnacyjna

Studentki 2 roku kosmetologii na zajęciach praktycznych z przedmiotu "Kosmetologia pielęgnacyjna":
pielęgnacja twarzy, pielęgnacja dłoni i masaż dekoltu to podstawa zabiegów pielęgnacyjnych :)


Rok 2019/2020


Szkolenie i zabiegi ThermoGenique

W roku akademickim 2020/2021 studenci kosmetologii będą mieli okazję poznać efekty zabiegu ThermoGenique oraz wielu innowacyjnych zabiegów. Dziękujemy monduniq (Aleksandra Rzepka i Małgorzata Anna Wojdak) za dużą dawkę wiedzy. Zajęcia w pracowni kosmetologii w roku 2020/2021 zapowiadają się bardzo interesująco. Jesteście ciekawi? My nie możemy się doczekać.


Zajęcia praktyczne studentek Kosmetologii


Wykład - Choroby autoimmunologiczne a choroby skóry

Wykład dr Emilii Zgórskiej-Kalazińskiej pt."Aloes - roślina XXI wieku.

Choroby autoimmunologiczne a choroby skóry"


Zajęcia "Historia kosmetologii" - Rokoko

W ramach zajęć "Historia kosmetologii"  prowadzonych przez mgr Anetę Żelisko, studentka 1 roku kosmetologii Pani Weronika Olczyk zaprezentowała strój z epoki rokoko, który w modzie charakteryzował się elegancją :)


Zajęcia "Historia kosmetologii" - Barok

Pani Karina Zięba - studentka 1 roku kosmetologii własnoręcznie wykonała swój strój z epoki baroku, który związany jest z tematem realizowanych zajęć z przedmiotu "Historia kosmetologii" - gratulacje! 


Zajęcia wizażu studentek 3 roku kosmetologii

Zajęcia "Wizażu z elementami stylizacji" studentek 3 roku kosmetologii PWSZ z mgr Switłaną Werk - w roli modelek Słuchaczki UTW PWSZ w Koszalinie


Zabiegi pielęgnacyjne

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy i dłoni  w ramach zajęć "Kosmetologia Pielęgnacyjna" z mgr Magdalena Mielniczuk Goncalves - w roli modelek  Słuchaczki UTW PWSZ w Koszalinie


Wizyta w Royal Park Hotel & SPA w Mielnie

21.11.2019r. studentki 1 roku kosmetologii odwiedziły  Royal Park Hotel & SPA w Mielnie. Celem wizyty było zapoznanie przyszłych kosmetolożek ze środowiskiem pracy oraz sposobem funkcjonowania ośrodków SPA & Wellness w obiektach hotelarskich. Spotkanie miało swój początek w sercu hotelu, gdzie po oficjalnym powitaniu nastąpiła prezentacja kolejnych elementów infrastruktury noclegowej, gastronomicznej i konferencyjnej. Kluczowym punktem wizyty było szczegółowe zapoznanie się z bazą Instytutu SPA & Wellness, kompleksową ofertą zabiegów oraz wybranymi zagadnieniami związanymi z obsługą Gościa. Miłą niespodzianką wizyty była możliwość skorzystania każdej studentki z zabiegów pokazowych, które miały przybliżyć tajniki przyszłego zawodu.


Zajęcia wizażu studentek 3 roku kosmetologii


Pokaz kosmetyczny pn. Dzień z aloesem

Studentki II i III roku Kosmetologii uczestniczyły w warsztatach kosmetycznych  marki Forever Living Products otrzymującej liczne nagrody za jakoś swoich produktów. Podczas tego spotkania wysłuchały  wykładu i czynnie uczestniczyły w warsztatach „ Nowoczesne rozwiązania dla salonu. Dlaczego aloes?”


Rok akademicki 2018/2019


Dzień Zdrowia i Urody w PWSZ


Dzień otwarty w PWSZ


Zajęcia praktyczne - kosmetologia pielęgnacyjna i upiększająca


Rok akademicki 2017/2018


Zajęcia praktyczne - kosmetologia upiększająca


Kosmetologia pielęgnacyjna

Pierwsze zajęcia praktyczne studentek 1 roku kosmetologii


Kontakt

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Koszalinie
ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin


Numery telefonów czynne są w godz. 8.00-15.00
w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku
tel. 94 342 67 66

Referat ds.  Nauczania

tel. bezpośredni  (94) 341-86-33

fax 94 341 65 86

e-mail: pans@pans-koszalin.pl
www.pans-koszalin.pl

Dom Studenta - 94 343-33-06